Tenistka Markéta Vondroušová oznámila krach manželství: Prostě nám to nevyšlo, řekla

Tenistce Markétě Vondroušové se na kurtu skvěle daří a patří mezi největší hvězdy. To stejné se však nedá říct o jejím osobním životě. Po necelých dvou letech totiž končí její manželství s dlouholetým partnerem Štěpánem Šimkem.

Reklama

Wimbledonská vítězka Markéta Vondroušová patří mezi špičkové tenisové hvězdy. A přitom stačilo málo, aby se vydala úplně jinou sportovní cestou. Téměř celá její rodina se totiž věnuje volejbalu, proto k němu byla od dětství vedena. Když se však Vondroušová poprvé dostala na kurty, bílý sport ji chytil za srdce.

Brzy bylo jasné, že oplývá talentem, který ji vynese do výšin. Ve svých sedmnácti letech vyhrála první velký turnaj a nyní se pyšní titulem vítězky nejprestižnějšího turnaje světa Wimbledonu. K úspěchu jí pogratulovala dokonce samotná princezna Kate.

Nyní čtyřiadvacetiletá tenistka však oznámila nečekanou novinu. Pro deník Blesk uvedla, že se rozvádí s o dva roky starším Štěpánem Šimkem, kterého si vzala předloni po dlouholeté známosti.

„Prostě nám to nevyšlo. Nebylo to takové, jak bychom si oba představovali. Tak jsme se dohodli, že spolu dále nebudeme. Teď řešíme formálně rozvod, ale na všem jsme domluveni,“ uvedla podle ČTK pro Blesk Vondroušová.

Se Šimkem se zasnoubila po olympijských hrách 2021 v Tokiu, kde získala stříbrnou medaili ve dvouhře. Svatba pak proběhla 15. července 2022 v zámeckém komplexu Chateau Mcely. A přestože roky působili jako čerstvě zamilovaní, nyní si dělí majetek a péči o kočku Frankie. „Odstěhoval se ze společného bytu. I s kočkou. Teď jsme každý single a nikoho nemáme,“ řekla česká tenisová hvězda, která si ve světovém žebříčku stojí na sedmém místě.

Pojí je však dlouhá historie, neboť se znají již od dětství. Jako děti se potkávali na sportovních turnajích. Když Vondroušové táhlo na šestnáct let, přeskočila mezi nimi jiskra. Když šplhala po žebříčku úspěchů a jako dospívající dívka přesídlila ze Sokolova do Prahy, byl jí celé ty roky oporou. Jejich vztah byl založen na lásce i přátelství, které nakonec zůstalo stěžejní.

Šestadvacetiletý Šimek během dospívání rovněž inklinoval k tenisové kariéře, ale kvůli zranění ramene si byl nucen zvolit jinou profesní cestu. Momentálně působí jako projektový manažer.

Mezi bývalými partnery není zlá krev, přece jen spolu prožili většinu života. Prožili společně ty nejzásadnější momenty života a tyto vzpomínky jen tak nevymažou. Vondroušová se nyní soustředí na své přelomové úspěchy, které rozhodně nekončí a bude jich následovat celá řada.

Momentálně je jednou z největších českých tenisových nadějí. A i když již se Šimkem netvoří pár, dozajista jí bude oporou i v dalších fázích kariéry.

Autor: Pavla Krejčí. Zdroj: ČTK, Blesk.

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama