Za týden Miss World Krystyna Pyszková odjíždí do zahraničí, kde stráví šest týdnů a navštíví deset zemí. „Mimo jiné bude natáčet seriál v New Yorku a čeká ji cesta po Africe i světová tour,“ uvedla ČTK.
„V neděli večer jsme na letišti přivítali naši královnu krásy. Ještě jednou gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci,“ napsal na síti X europoslanec Tomáš Zdechovský ke společné fotografii s vítězkou.
Krystyna Pyszková měla podle ČTK v den finále vysoké horečky, a chvíli proto uvažovala, že se ho nezúčastní. „Rodačka z Třince to řekla novinářům na tiskové konferenci v Praze,“ uvedla ČTK.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Prezidentka národní soutěže krásy Miss Czech Republic Taťána Makarenko a ředitel Miss Word Steve Douglas vyzdvihli činnost Pyszkové ve filantropii, která je jedním z kritérií pro účast v soutěži Miss World. „Pamatuji si, když Krystyna přišla na casting a už tehdy byla zapálená do svého charitativního projektu,“ uvedla Makarenko, která Pyszkovou doprovázela při finále v Bombaji na začátku března.
Projekt vítězky 71. ročníku Miss World pomáhá vzdělávat děti z neprivilegovaných rodin v Tanzanii. Další charitativní projekt se zaměřuje na Českou republiku. „Soutěž skutečně není jen o tom, jak člověk vypadá, ale také o jeho činnostech, charakteru a talentech,“ řekla Pyszková.
Makarenko s Pyszkovou hovořily také o tom, jakým překážkám musely účastnice soutěže čelit. Miss World podle nich není pouze o fyzické kráse, hodnotí se také charitativní činnost, ale i talent. Češka musela obstát i ve sportovní části soutěže, stejně tak se musela naučit národní tanec polku a předvést národní kostým. Pyszková mimo jiné hraje na housle, flétnu a mezi její záliby patří jízda na koni.
Pyszková je druhou Češkou, která prestižní titul Miss World získala. V roce 2006 soutěž vyhrála Taťána Kuchařová. Kromě vítězství Kuchařové bylo dosud největším českým úspěchem na soutěži Miss World čtvrté místo Aleny Šeredové v roce 1998.
První Miss World zorganizoval v roce 1951 britský průkopník loterie bingo Eric Morley. Dal jí název Festival Bikini Contest, na Miss World ji překřtila média.
Pro velký úspěch se Morley poté rozhodl klání krasavic pořádat každoročně, přičemž jej k tomu zřejmě přiměl i nástup kalifornské konkurence, která roku 1952 vyrukovala s Miss Universe.
Zdroj: ČTK