Mám fobii z telefonování a úřadů, přiznala v rozhovoru herečka Táňa Pauhofová

Slovenská herečka Táňa Pauhofová se stala středem pozornosti díky své účasti v seriálu Vytoč mého agenta. Její postava má fóbie z úřadů a telefonování, což je zajímavý prvek. Jak herečka v rozhovoru prozradila, na fobie trpí i v reálném životě.

Reklama

Herečka Táňa Pauhofová se stala součástí seriálu Vytoč mého agenta, který je unikátní v tom, že v něm herci hrají defacto sami sebe. „Do scénáře se propisují jejich reálné zkušenosti,“ potvrdila pro NašeTéma za TV Prima Kateřina Kotalová.

Vytoč mého agenta v upoutávce

Video: FTV Prima

Pauhofová se stejně jako v reálném životě musí popasovat se skloubením rodinného života s miminkem a kariérou. „Ano, to znám, ale já to řeším trochu jinak. Přece jen je toto komediální seriál a můj život ne vždy připomíná komedii. Někdy spíš tragikomedii. Řeším jiné věci, tady jsem taková bio, ezo, ve skutečnosti to snad až tak nemám. Ale proto hraju Pauhofovou, aby si diváci mohli povídat o tom, co z toho je pravdivé a co ne,“ naznačuje Táňa Pauhofová.

„V příběhu jsou nějaké drobné paralely, jako třeba fóbie z úřadů nebo fóbie z telefonování. To sedí, ale i přesto je to stále role, kterou hraju. Hraju herečku Táňu Pauhofovou, která se po mateřské snaží opět dostat do pracovního koloběhu. Kromě toho má opletačky s úřady. Jde o to, jestli to její agent dokáže šikovně vyřešit,“ popisuje svoji roli v seriálu Táňa Pauhofová.

Svou fobií k telefonování je Táňa pověstná. Telefony ani v reálném životě zásadně nezvedá, dokonce tvrdí, že z nich má fóbii. I to se propsalo do scénáře seriálu Vytoč mého agenta. „Asi jsem o tom tak dlouho mluvila, nebo možná se mi někdo tak dlouho nemohl dovolat, až si řekli, že když už budu hrát Táňu Pauhofovou, dají to do příběhu,“ říká s úsměvem slovenská sympaťanda.

Podobně jako v seriálu, tak i v reálném životě má Táňa svého hereckého agenta, respektive agentku. „Mít agenta mi umožňuje soustředit se opravdu jen na svoji práci, ne na tyto věci mimo, které zase baví agentku a zvládá je perfektně. Řeší i produkční záležitosti, smluvní věci. Nemusím brát ty telefony a nemusím se handrkovat o peníze. To teda přiznávám, že by mi moc nešlo. Umím se bít za ostatní, ale za sebe ne,“ přiznává Pauhofová.

Zatímco ve skutečnosti je její agentkou současně i její velmi dobrá kamarádka Petra Svarinská, v seriálu agenta hraje hereččin bývalý partner Tomáš Maštalír.

Jak to bývalým partnerům před kamerou funguje? „Tomino je perfektní. Znám ho jako laskavého člověka. Moc ráda s ním pracuji. Opravdu se dobře a dlouho známe, máme se ale také velmi rádi, rozumíme si a jsme si blízcí. Myslím, že to je i pro projekt win-win situace, když se v něm střetnou herci, kteří se mají rádi a baví je spolu hrát. A to se nám stalo,“ tvrdí Pauhofová.

Rozhovor s Táňou Pauhofovou

Táňo, jaká je vaše úloha v tomto seriálu?
Hraju herečku Táňu Pauhofovou, která se po mateřské snaží opět dostat do pracovního koloběhu a kromě toho má opletačky s úřady. Jde o to, jestli to její agent dokáže šikovně vyřešit.

Mohlo by se zdát, že hrajete samu sebe…?
To bych neřekla. Hraju sice Táňu Pauhofovou, ale myslím si, že to nejsem já. V příběhu jsou nějaké drobné paralely, jako třeba fóbie z úřadů nebo fóbie z telefonování. To sedí, ale i přesto je to stále role, kterou hraju.

Vaše fóbie z telefonování je už tak pověstná, že se dostala i do seriálu?
Asi jsem o tom tak dlouho mluvila, nebo možná se mi někdo tak dlouho nemohl dovolat, až si řekli, že když už budu hrát Táňu Pauhofovou, dají to do příběhu.

Ještě jedna poměrně zásadní paralela by se ve vašem příběhu dala najít. A sice skloubení kariéry s péčí o miminko…
Ano, to znám, ale já to řeším trochu jinak. Přece jen toto je komediální seriál a můj život ne vždy připomíná komedii. Někdy spíš tragikomedii. Řeším jiné věci, tady jsem taková bio, ezo, ve skutečnosti to snad až tak nemám. Ale proto hraju Pauhofovou, aby si diváci mohli povídat o tom, co z toho je pravdivé, a co ne. Ideálně by si to ale neměli spojovat. To by mohlo být poměrně nebezpečné. Já si myslím, a doufám, že moje agentka se mnou ve skutečnosti nemá takové starosti.

Vaší dcerce není ani rok. Nyní kvůli natáčení seriálu Vytoč mého agenta přejíždíte z Bratislavy do Prahy. Jak to zvládáte?
Velmi dobře. Mám tu jen pár natáčecích dní, to se dá zvládnout. Je tady se mnou manžel i tchyně a jsme skoro stále spolu.

V seriálu se kvůli roli musíte naučit pole dance a rozhodnout se, jestli na několik měsíců opustíte své malé dítě a odletíte točit do Kanady. To si umíte představit?
Umím si představit, že bych se učila pole dance, to ano, už jsem se kvůli rolím učila a stále se učím různé bizarnosti – od skákání s padákem po krasobruslení. Ale odjet na několik měsíců s tak malým dítětem, nebo dokonce bez něj, to si představit v žádném případě nedokážu. Nemohla bych jít do projektu, který by znamenal, že budu muset být dlouhodobě bez dcery. Je ještě malinká, a i když jsou s manželem perfektní dvojka, já mám separační úzkost. Kvůli sobě bych to nezvládla.

Pardon, skákala jste s padákem? Proč se raději nenecháte zastoupit, vždyť to je naprosto běžné…
No, to v tom případě nebylo možné.

V jakých situacích se necháváte zastupovat?
Už se to dlouho nestalo, ale samozřejmě bych využila dubléra na závažnější kaskadérské scény. Ani nejde o to, že bych si to nechtěla zkusit, já bych nejraději byla u všeho a všechno si sama vyzkoušela, tedy alespoň tehdy, pokud bych cítila, že to zvládnu. Jsem poměrně akční. Ale nebývá to možné produkčně. Přece jen je potřeba dávat pozor, aby se herci nic nestalo, protože v opačném případě bychom dotočili. A to si žádná produkce nechce a nemůže dovolit, a proto to raději dělají profíci.

A pole dance je ve vašich očích pohoda?
To rozhodně není. Nikdy v životě jsem to nezkoušela, obdivuji to a mám z toho respekt. V tomto projektu je ale Pauhofová trdlo a nemá jí to jít. A to, aby mi to nešlo, mi právě půjde perfektně.

To musel být zajímavý první telefon od produkce: Máme tady pro vás roli, hrála byste samu sebe, takové trdlo… Jak toto namlouvání probíhalo?
No… Dostala jsem scénář, přečetla si ho, pobavila jsem se u něj a řekla jsem si: Proč ne? Člověk by si ze sebe měl umět trošku vystřelit, mít nad sebou nadhled a nebrat se až tak smrtelně vážně.

Tento seriál je především o vztazích herců s jejich hereckými agenty. Jak těžké to s vámi má vaše skutečná agentka?
Podle mě to má se mnou perfektní. Když jí zvednu telefon… (smích) Mám jednu agentku, Petru Svarinskou, už dlouhé roky, a už to vlastně není jen agentka, ale opravdová kamarádka. Je fantastická.

Myslíte si, že je dnes už nutností mít agenta?
Nevím. Asi si nemyslím, že by to v našich zeměpisných šířkách bylo nevyhnutelné. Jiné je to ve světě. Ale mně to například velmi pomáhá v rámci skloubení času a různých povinností, protože člověk má těch projektů víc. Agent řeší i produkční záležitosti, smluvní věci. Nemusím brát ty telefony a nemusím se handrkovat o peníze. To teda přiznávám, že by mi moc nešlo. Umím se bít za ostatní, ale za sebe ne. Mít agenta mi umožňuje soustředit se opravdu jen na svoji práci, a ne na tyto věci mimo, které zase baví agentku a zvládá je perfektně.

V seriálu je vaším agentem Tomáš Maštalír. V seriálu je velmi neústupný a tvrdý vyjednavač. Vy se znáte velmi dobře, a tak můžete prozradit, jaký je ve skutečnosti?
Tomino? Perfektní! Znám ho jako laskavého člověka. Moc ráda s ním pracuji. Opravdu se dobře a dlouho známe, máme se ale také velmi rádi, rozumíme si a jsme si blízcí. Myslím, že to je i pro projekt win-win situace, když se v něm střetnou herci, kteří se mají rádi a baví je spolu hrát. A to se nám stalo.

Autor: Jan Votruba, FTV Prima

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama