Herci z ikonického filmu Pulp Fiction se po 30 letech opět sešli

Hlavní herecké obsazení čítající Umu Thurman, Johna Travoltu, Samuela L. Jacksona a Harveyho Keitela se opět sešlo u příležitosti třicátého výročí úspěšného a oblíbeného snímku Pulp Fiction: Historky z podsvětí. „Proběhlo setkání herců z Pulp Fiction!“ stojí pod fotografií herců na instagramovém profilu magazínu People.

Reklama

Herci z filmu Pulp Fiction jsou zase pohromadě. „Včera, tedy 18. dubna, se konal patnáctý ročník filmového festivalu TCM Classic, kde se objevilo hlavní herecké obsazení filmu z roku 1994,“ uvádí Tommy McArdle a Ingrid Vasquezová pro magazín People.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený People Magazine (@people)

Uma Thurman, John Travolta, Samuel L. Jackson a Harvey Keitel se tak po třiceti letech opět setkali. Všichni čtyři ochotně pózovali na červeném koberci.

„Proběhlo setkání herců z Pulp Fiction! John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson a Harvey Keitel se znovu sešli k příležitosti 30. výročí promítání filmu během TCM Classic Film Festival 2024,“ uvádí na svém Instagramu magazín People a přidává tři fotografie zmíněných herců.

„Uma je nádherná,“ chválí herečku Tom pod příspěvkem. „Všichni vypadají báječně. Je ale někdo, kdo tam chybí. Bruce Willis. To proto, že byl v tomhle nezapomenutelném filmu vynikající,“ uvádí Kathy Rutz. „Jeden z mých pěti nejoblíbenějších filmů,“ komentuje Ann Greenspan.

Režisérem filmu Pulp Fiction je Quentin Tarantino (61), pro kterého znamenal tento snímek pozvánku do hollywoodského světa. Dva roky před natočením filmu režíroval ještě film Gauneři, do kterého také obsadil Harveyho Keitela.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí je americký kultovní film. O tom svědčí také hodnocení některých diváků. „Svět byl před příchodem energického milovníka dobrých i brakových filmů Quentina Tarantina určitě nudnějším místem,“ píše Castor na webu ČSFD.

„Žánr pokleslých komiksů a legendárních příběhů geniálně spojen do díla, které se stává svým vlastním měřítkem, které si ustanovuje svá pravidla a zákony,“ dodává Pohrobek. Na ČSFD je snímek se svými 91 % označen jako 13. nejlepší a 3. nejoblíbenější film.

Film celou dobu pracuje se třemi dějovými liniemi, které se vzájemně protínají. John Travolta (70) a Samuel L. Jackson (75) hrají dva vymahače a pracují pro mafiánského bosse Marselluse. Uma Thurman (53) ve filmu hraje Marsellusovu manželku. Jiná dějová linie sleduje Bruce Willise, který zde ztvárnil postavu boxera vydávajícího se na útěk.

Snímek získal v roce 1995 Oscara za nejlepší původní scénář. Kromě toho ještě Tarantino obdržel cenu BAFTA za nejlepší původní scénář a Samuel L. Jackson dostal stejnou cenu za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

„Tarantino vytvořil svůj vlastní mix žánrů, který lidi překvapil. A Pulp Fiction byl první svého druhu,“ řekl herec Eric Stolz, který si zahrál drogového dealera Lance, pro časopis People. „Byl bych ochotný s ním znovu spolupracovat, ale ne dlouhodobě. Je to ten nejzábavnější člověk na place,“ dodal Stolz.

Autor: Nikola Strnadová.

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama