Frontman skupiny Metallica se nechal potetovat. Použil k tomu popel Lemmyho z Motörhead

James Hetfield, frontman trashmetalové skupiny Metallica, si zašel na nové tetování. Se svými fanoušky se podělil o fotografii s vytetovaným pikovým esem. Kromě inkoustu obsahuje toto tetování ještě popel Lemmyho Kilmistera z Motörhead. „Bez něj by nebyla žádná Metallica,“ uvedl Hetfield pod příspěvkem na Instagramu.

Reklama

James Hetfield v loňském roce oslavil už šedesáté narozeniny. Ani s přibývajícím věkem neztrácí svůj šarm a pro některé fanoušky je stále charizmatičtější. Celý svět ho zná jako zpěváka, kytaristu a jednoho ze zakládajících členů oblíbené trashmetalové skupiny Metallica.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Metallica (@metallica)

Hetfield už několikrát mluvil o tom, že na něj měly největší vliv kapely, jako je Motörhead, Led Zeppelin, Aerosmith, Black Sabbath nebo Deep Purple. A aby uctil jednu z těchto legend, nechal si udělat nové tetování ve tvaru pikového esa. Na tom by nebylo nic tak zajímavého, kdyby tatér kromě inkoustu nepoužil také popel Lemmyho Kilmistera, britského zpěváka a zakladatele metalové skupiny Motörhead.

„S pevnou rukou mého přítele a zároveň tetovacího génia @coreymillertattoo jsme vytvořili tohle tetování. Je to pozdrav pro mého přítele Lemmyho Kilmistera. Bez něj by nebyla žádná Metallica,“ uvádí frontman kapely na oficiální instagramovém účtu metalové skupiny. „Černý inkoust smíchaný se špetkou jeho kremačního popela, který mi byl tak laskavě darován,“ dodává na závěr.

Na fotografii je zachycen James Hetfield se zdviženým prostředníčkem, na kterém má již zmíněné tetování pikového esa. Ve druhé ruce drží předmět připomínající krabičku, ve které byl uložený Lemmyho popel. „Pikové eso odkazuje na slavnou píseň Ace of Spades od skupiny Motörhead z roku 1980,“ uvádí Kirsty Hatcherová pro magazín People.

„Bylo mi ctí udělat tohle tetování,“ píše Hetfielda dvorní tatér do komentářů pod fotografii. „Tohle je ta nejvíc absurdní pocta,“ komentuje příspěvek Avi Vinocur. „Tohle je epické,“ odporuje Jackson Roper. „Lemmy odteď bude už navždy s Jamesem,“ přidává se pod fotografii Sabbra Cadabra.

Lemmy Kilmister založil metalovou skupinu Motörhead už v roce 1975, kdy mu bylo 30 let. „Slavný britský zpěvák a baskytarista zemřel 28. prosince 2015, pouhé 4 dny po svých sedmdesátých narozeninách. Odešel do metalového nebe jen pár dní poté, co mu lékaři diagnostikovali agresivní formu rakoviny,“ uvádí dále magazín People.

Až měsíc po jeho smrti lékaři potvrdili příčinu jeho úmrtí, kterou byla rakovina prostaty společně s městnavým srdečním selháním. Ještě v lednu se uskutečnila vzpomínková bohoslužba k uctění památky rockového zpěváka, na které kromě rodiny a blízkých přátel nechyběly ani známé celebrity. Bohoslužba se konala na hollywoodském hřbitově Forest Lawn Memorial Cementery v Los Angeles. Objevil se například legendární Slash z Guns N‘ Roses.

V roce 2016 Hetfield promluvil o Lemmyho úmrtí. „Představoval jsem si ho jako člověka, který je nesmrtelný. Když jsem viděl rakev, vyděsilo mě to a řekl jsem si: ‚Kde je teď náš kapitán?’ Byl nám kmotrem. Není pochyb o tom, že by bez něj Metallica nevznikla. Když byl nablízku, zdálo se, že je všechno najednou v pořádku,“ nechal se slyšet.

Autor: Nikola Strnadová.

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama