Eminem už 16 let nebere drogy. S fanoušky se na Instagramu podělil o nový žeton

Marshall Bruce Mathers III., známý spíše pod pseudonymem Eminem, je americký rapper, hudební producent a herec. Před šestnácti lety se málem předávkoval k smrti, což mu otevřelo oči. Od té doby drogy nebere.

Reklama

„Pamatuji si, když jsem poprvé vystřízlivěl. Všechny sr*čky byly pryč a pamatuji si, že jsem byl opravdu šťastný,“ řekl Eminem před dvěma lety v podcastu Paula Rosenberga.

Eminem (51), americký rapper a zakladatel nahrávací společnosti Shady Records, si před 16 lety prošel pádem na dno. „V roce 2007 se téměř předávkoval drogami, což ho motivovalo k vystřízlivění. Před incidentem bral až 20 pilulek denně,“ uvádí Vanessa Etienne pro magazín People.

Včera, tedy 22. dubna, se autor hitu Without Me podělil na Instagramu s fanoušky o fotografii, na které ukazuje nový žeton, který získal za léta bez drog. Kromě stromu je na žetonu jasně viditelná číslovka 16.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marshall Mathers (@eminem)

Komentáře pod příspěvkem jsou plné podpory a gratulací. „Sladkých 16. Jsem na tebe tak pyšný,“ píše Paul Rosenberg. „Gratuluji, chlape. Jsi můj vzor,“ dodává Ekoh. „Jsem dcera alkoholika, který byl 13 let střízlivý, když zemřel, a také sestra alkoholika, který bohužel nikdy nevystřízlivěl. Chci ti z celého srdce říct, že jsem na tebe hrdá,“ komentuje Amey Fields.

„Gratuluji. Všechno nejlepší k narozeninám. Já teď jedu už dvacátý měsíc,“ píše Jason Michael Carroll. „Pokračuj. Jsi inspirací pro hodně lidí,“ dodává Wendy Day. „Vystřízlivěl jsem dva týdny po tobě. Řídil jsem opilý a někoho jsem zabil. Nemůžu to změnit, ale můžu zůstat střízlivý a sdílet svůj příběh. Takže možná někdo neudělá to samé, co já,“ uvádí Ron Sutherland.

Eminem se již v roce 2022 svěřil s tím, jak to před těmi šestnácti lety bylo. „Pamatuji si, když jsem poprvé vystřízlivěl. Všechny sr*čky byly pryč a pamatuji si, že jsem byl opravdu šťastný. Všechno pro mě bylo zase zatraceně nové,“ řekl v podcastu Paula Rosenberga.

Podle Eminema mají na střízlivosti největší podíl všechny jeho děti. Americký rapper má vlastní dceru Hailie Jade a dvě adoptované děti Alainu a Stevie. Prozradil také, že závislost vyměnil za pravidelné cvičení.

„Když jsem se dostal z odvykačky, potřeboval jsem zhubnout. Potřeboval jsem ale také přijít na způsob, jak fungovat bez drog,“ řekl Eminem pro magazín Men’s Journal v roce 2015.

„Když jsem něco nedokázal dostat z hlavy, měl jsem problémy se spánkem. Tak jsem začal běhat. Dodalo mi to přirozené endorfiny a pomohlo mi to se spánkem. Takže to bylo perfektní. Je snadné pochopit, že lidé vyměňují závislost za cvičení,“ dodal Eminem na závěr.

Autor: Nikola Strnadová.

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama