Barbra Streisand slaví 82. narozeniny. Chci žít život, který pro mě bude zábavný, říká

Barbra Streisand je jednou z nejúspěšnějších osobností. Za celý svůj život získala několik ocenění. Natočila také hodně filmových rolí a vydala nespočet úspěšných písní. Stala se úspěšnou už před svými pětadvacátými narozeninami. 24. dubna oslaví své 82. narozeny.

Reklama

„Chci žít život, který pro mě bude zábavný,“ svěřila se Barbra pro BBC loni v listopadu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Barbra Streisand (@barbrastreisand)

Barbra Streisand je americká herečka, režisérka, producentka, spisovatelka, zpěvačka a filantropka. Narodila se 24. dubna 1942 v Brooklynu Dianě a Emmanuelovi Streisandovým.

„Když bylo Barbře pouhých 15 měsíců, její otec Emmanuel zemřel na krvácení do mozku. Kvůli této nešťastné události se Diana společně s Barbrou a jejím bratrem Sheldonem přestěhovala k jejím rodičům, aby jí pomohli,“ uvádí Alex Apatoff pro magazín People.

Podle lidí, kteří žili v jejím okolí, byla Barbra docela obyčejnou dívkou. V jednom z rozhovorů uvedla, že byla celkem divoké dítě, protože vyrůstala bez dozoru. Po nějaké době ale vstoupila do pěveckého spolku Erasmus High School, kde mohla uplatnit svůj skrytý talent. Poté se přestěhovala na Manhattan a odhodlaně si šla za svým snem.

Začátek kariéry

První úspěchy zaznamenala Barbra Streisand jako zpěvačka v newyorských nočních klubech. V roce 1962 dostala svou první roli v muzikálu I Can Get it For You Wholesale. Tato role pro ni byla klíčová, jelikož ji začali lidé zvát do svých talk show.

V únoru roku 1963 Barbra vydala své první album s názvem The Barbra Streisand Album, díky kterému obdržela tři ceny Grammy. Jedním z legendárních vystoupení byl duet Barbry Streisand a Judy Garland ve stejném roce. „Takový výjimečný okamžik v mé kariéře. Byla neuvěřitelná. Naprostý unikát. V té době mi bylo 21 a Judy 41 let,” zavzpomínala před lety na svém Instagramu.

První manželství nevyšlo

Při natáčení již zmíněného muzikálu se Barbra seznámila s Elliottem Gouldem, svým prvním manželem. V roce 1963 se vzali v nevadském Carson City. O tři roky později přivítali na svět syna Jasona. Manželství ale příliš dlouho nevydrželo. V roce 1969 se manželé rozešli a o dva roky později proběhl rozvod.

V roce 1968 se Barbra Streisand objevila ve svém prvním celovečerním filmu Funny Girl. Film se dočkal velmi dobrého přijetí a herečka díky tomu podepsala smlouvu na další dva filmy. V roce 1969 se objevila ve filmech „Hello, Dolly” a „Za jasného dne uvidíš navždy“. I tyto dva filmy byly velmi dobře přijaty.

Dvě oscarová ocenění

Barbra za svou první roli ve filmu Funny Girl dokonce získala Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli. Za celou svou dosavadní kariéru byla herečka nominována na Oscara ještě čtyřikrát. V roce 1977 získala druhého Oscara za nejlepší píseň. Kromě toho obdržela Barbra nespočet dalších ocenění a jako jedna z mála celebrit získala EGOT (Emmy, Grammy, Oscar, Tony).

V kariéře se jí dařilo, ale soukromý život tak úspěšný nebyl. Poté, co se rozvedla s Elliottem Gouldem, strávila herečka téměř deset let po boku producenta Jona Petersona. V průběhu osmdesátých a devadesátých let Barbra randila s dalšími slavnými muži, mezi které například patřil Clint Eastwood nebo Andre Agassi.

V roce 1973 si zahrála s Robertem Redfordem ve filmu „Takoví jsme byli“. O tři roky později následoval další obrovský úspěch díky filmu „Zrodila se hvězda“. K filmu složila také píseň „Evergreen“ a získala za ni Oscara. Písnička na nějakou dobu obsadila první místo hitparád. Díky filmu „Zrodila se hvězda“ začali lidé chodit na Barbřiny koncerty po tisících.

Režisérský debut

Film Jentl byl pro Barbru Streisand dalším zlomem. Nejen, že v něm hrála, ale také jej režírovala a produkovala. Na 30 let se tak stala jedinou ženou, která získala Zlatý glóbus za režii.

Celkem byla herečka a zpěvačka nominována na neuvěřitelných 43 cen Grammy a osm z nich vyhrála. Kromě toho získala také cenu Grammy Legend Award a cenu Grammy za celoživotní dílo.

Druhé manželství se podařilo

V roce 1996 se Barbra na večírku seznámila se zpěvákem a hercem Jamesem Brolinem. O dva roky později se vzali a jsou spolu dodnes. Na svatbě Barbra zazpívala svému manželovi dvě nové milostné písně a on jí to vrátil dojemným přípitkem. „Nedokážu ani vyjádřit, jaké mám štěstí, že se mi tohle stalo. Každá noc s tebou je pro mě novým dobrodružstvím. Nemůžu se dočkat, až tě ráno zase uvidím,“ řekl jí James.

Kromě svého syna Jasona získala Barbra Streisand ještě další tři nevlastní děti po svatbě s Brolinem. Stala se také nevlastní babičkou čtyř dětí. Herečka a zpěvačka má doma ještě několik psů.

Filantropka: Barbra Streisand

Kromě toho všeho je Barbra Streisand také otevřenou politickou aktivistkou a bojovnicí za spoustu důležitých věcí, například zdraví srdce žen. V roce 2004 založila organizaci Women’s Heart Alliance. Barbřino jméno je nyní spojováno s centrem pro výzkum srdce v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles.

V listopadu loňského roku vydala Barbra Streisand své memoáry „My name is Barbara“. K této příležitosti poskytla BBC rozhovor, ve kterém přiznala, že si toho v životě moc neužila. „Chci žít život, který pro mě bude zábavný. Chci nasednout do auta svého manžela a jen tak se projíždět,“ řekla Barbra o svých snech prro BBC. Budeme doufat, že se jí po tom všem vyplní.

Autor: Nikola Strnadová.

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama