Pstruhová sezona začala, na rybolov dnes vyrazí tisíce rybářů

Rybáři ode dnes mohou chytat ryby v pstruhových revírech. Rybářský svaz předpokládá, že tisíce rybářů vyrazí na asi 500 revírů po celé ČR. Povolenek pro chytání pstruhů prodají každoročně zhruba 15 tisíc, sdělil ČTK mluvčí Českého rybářského svazu Lukáš Mareš.

Reklama

Pstruhové revíry se v úterý 16. dubna otevřely po více než čtyřměsíční pauze. Podle Mareše je zájem rybářů o zahájení pstruhové sezony každoročně veliký, v posledních letech pozoruje mírný nárůst. „Trend zejména u mladších rybářů je ryby pouštět zpět,“ řekl Mareš.

Pro zpestření sportovního rybolovu vysadil rybářský svaz v roce 2023 do revírů více než 520 tisíc kusů pstruha duhového, o 20 tisíc více než v předchozím roce. Naopak sivena amerického vysadil svaz 44 tisíc kusů, což je v meziročním srovnání o 6 tisíc méně. Počet snížil také u lipana podhorního a pstruha obecného, zatímco v roce 2022 to bylo 1,8 milionu vysazených kusů, loni přes 1,27 milionu kusů.

Podle svazových statistik rybáři v roce 2022 na pstruhových revírech ulovili přes 140 tisíc ryb o celkové hmotnosti 74 tisíc kilogramů. Nejčastěji ulovenou rybou byl pstruh duhový, šlo o 77 tisíc ryb.

„Každý rybář musí mít při rybolovu vyprošťovač háčků a míru na zjištění délky ryby. Ve většině územních svazů je povinný také podběrák. Součástí povinné výbavy je dále povolenka k lovu a rybářský lístek,“ podotýká ČTK.

Český rybářský svaz obhospodařuje 468 pstruhových revírů o celkové výměře 3.333 hektarů.

Autor: Petr Ševčík, ČTK

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama