Legendární komedie Slunce, seno, jahody slaví letos 40 let od své premiéry

V Hošticích u Volyně si letos v létě připomenou 40. výročí natočení komedie Slunce, seno, jahody. V sobotu 6. července se po 40 letech sejdou herci z legendární trilogie Slunce, seno, aby oslavili kulaté výročí premiéry prvního filmu. K výročí je plánovaný i letní festival Slunce, seno 40. O připravovaných oslavách informoval Zdeněk Troška na svém webu.

Reklama

Slunce, seno jahody slaví 40. výročí

Jde o jeden z nejnavštěvovanějších českých snímků všech dob. V Hošticích, kde se děj fenomenální komedie odehrával, se 6. července sejdou představitelé hlavních rolí i režisér Zdeněk Troška.

„Součástí akce bude večerní promítání filmu. Organizátoři očekávají, že by mohlo dorazit na 5 tisíc lidí,“ uvedla ČTK.

„Těší mě, že můžu po neuvěřitelných 40 letech od premiéry Slunce, seno, jahody pozvat všechny naše diváky a příznivce opět k nám do Hoštic. Hoštice jsou pro mě synonymem mého života. Nakonec už samotné hlášky, skeče a děj vychází z mého dětství, z toho, jak jsme žili, co bylo u nás v rodině i na vesnici běžné a co jsme prožívali. Už teď se na vás všechny moc těšíme,“ řekl slavný režisér Zdeněk Troška, který se v Hošticích u Volyně narodil a stále zde žije.

Film Slunce, seno, jahody od premiéry 1. září 1984 po dobu promítání v československých kinech navštívilo více než 3,3 milionu diváků.

Podle informací Národního filmového archivu jde o pátý nejnavštěvovanější tuzemský snímek. „Nejvíce lidí v kinech vidělo film Vesničko má, středisková,“ doplnila ČTK.

„Nabitý program slibuje 6. července besedu a autogramiádu s hlavními protagonisty, prohlídku Hoštic, živou hudbu, soutěže v duchu Slunce, seno, zážitkový program, zábavu pro celou rodinu i večerní promítání filmu,“ řekl za organizátory akce Jan Karel.

Festival Slunce, seno 40 se uskuteční přímo na statku v Hošticích, hlavním centrem dění pak bude přímo JZD Hoštice, což už nyní slibuje jedinečný zážitek plný humoru, vzpomínek a neopakovatelně prožitého dne.

Do Hoštic by 6. července měli dorazit například herci Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová, Broněk Černý, Petra Pyšová nebo autor hudby Karel Vágner.

Autor: Petr Ševčík. Zdroj: ČTK, Zdeněk Troška.

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama