Zpěvačka Marta Jandová slaví 50. narozeniny a připravuje knihu o svém životě

Zpěvačka Marta Jandová za dva dny oslaví padesáté narozeniny, věkem se však nenechá omezovat. Neztrácí elán a na pódiu řádí stejně jako její tatínek Petr Janda. Nejdůležitější okamžiky svého života představí v připravované knize.

Reklama

„Život nám utíká všem stejně, co s tím dělat? Nechci se tím nijak trápit. Jsem šťastná,“ prozradila před časem Jandová Deníku.

Půl století je významný milník, především pak, co se týče věku. Marta Jandová už za pár dní sama pocítí, jaké to je dosáhnout padesátky. Známá zpěvačka však dokazuje, že je to jen číslo, neboť září jako nikdy dřív.

Ačkoliv se narodila populárnímu rockerovi legendární skupiny Olympic, Petru Jandovi, o výsady nikdy příliš nestála a raději se snažila prosadit na vlastní pěst. Zpočátku ani neměla v plánu vydat se cestou hudební kariéry. Věnovala se učení jazyků, přičemž během studií na střední škole strávila rok v Americe, kam odjela krátce po smrti své maminky. Možná proto její kroky vedly do Německa, kde se stala součástí kapely Die Happy. Strávila zde celých šestnáct let.

Když se v minulém roce zamýšlela nad přibližující se padesátkou, mávla nad ní rukou. „Mám krásný vztah se svým manželem a jsem naprosto spokojená. Život nám utíká všem stejně, co s tím dělat? Nechci se tím nijak trápit. Jsem šťastná,“ prozradila Marta Jandová Deníku.

Její tatínek Petr Janda minulý rok oslavil osmdesáté narozeniny ve stylu Mexika, proto se jím rozhodla inspirovat. Dlouhé měsíce dopředu plánovala, že společně se svými blízkými odcestuje do zahraničí. „Chci pozvat všechny své kamarády z Německa i Čech a dárkem bude, že si všichni zaplatí ubytování a letenku,“ dodala Marta. Jestli svým plánům dostála, to se během několika dní nepochybně dozvíme.

Ačkoliv si nyní život užívá plnými doušky a rodina se pro ni stala největším potěšením, před lety zažívala velmi těžké časy. Stalo se to v době, kdy se rozpadl vztah s jejím manželem Thorstenem Mewesem, kytaristou skupiny Die Happy. Aby vyléčila zlomené srdce, odjela najít klid do daleké Indie.

„Největší hledání sama sebe jsem zažila v Indii v době, kdy jsem byla po strašně bolestivém rozchodu. Při józe jsem měla spoustu času přemýšlet o svém životě a o mém smyslu, o tom, proč tady vlastně jsem a proč zažívám takovou bolest,“ svěřila se Jandová před časem Expresu.

Po zkušenostech z Německa vyměnila toulavé boty za klid domova. „Než jsem se vdala a měla dceru, tak jsem byla jak dub; kořeny plandaly všude možně a byla jsem trochu vykořeněná. Teď se mi ho povedlo zakořenit a od té doby nerada cestuji, a když už, tak jen společně,“ řekla Marta v podcastu Trefa do Černé(ho).

Životního partnera nakonec nalezla v Miroslavu Vernerovi, který je synem známého egyptologa Miroslava Vernera. V roce 2013 se jim narodila dcera Marie.

Po celý život ji doprovází hudba. Zatímco v zahraničí její srdce bilo pro kapelu, na domácím poli se prosadila především jako sólistka. Objevila se rovněž v mnoha muzikálech a část její kariéry tvořilo i herectví. Martu Jandovou jsme mohli vidět v seriálech Gympl s (r)učením omezeným či Doktoři z Počátků. Rovněž se objevila v hudebních pořadech, jako je Superstar, Hlas Česko Slovenska nebo Tvoje tvář má známý hlas.

O tom, že žije spokojeným životem, není pochyb. Marta Jandová svůj instagramový profil pravidelně zásobuje snímky a videi, na nichž hýří upřímnými úsměvy a pro milé slovo nejde daleko. Před pár dny informovala o koncertu, který proběhl 4. dubna v pražské Lucerně.

„Tomu koncertu předcházela spousta zkoušek a příprav. Také mě políbila múza, a tak jsem mohla zazpívat i 4 zbrusu nové písničky. Všude samé čtyřky. Až na ten můj věk. Přesně za týden budu mít totiž narozeniny a tím dnem mi moje čtyřka z věku zmizí,“ napsala k fotografii plna dojmů z proběhlého koncertu.

Momentálně pracuje na knize, v níž by chtěla shrnout všechny zásadní okamžiky svého života. „Fanoušci však budou muset ještě nějaký čas posečkat, než se dostane na pulty knihkupectví,“ prozradila Marta Jandová v pořadu Legend on Air rádia Bonton.

Věříme, že pětka bude další pozitivní etapou a přinese Martě Jandové stejně skvělé příležitosti i štěstí.

Autor: Pavla Krejčí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama