StarDance 2024: O přízeň diváků zabojují Vondráčková, Paulová, Chili, Ptáčková a Dancingerová

Ve třinácté řadě taneční soutěže StarDance se letos na podzim představí herci a hudebníci, spisovatel, kuchařka i paralympijský sportovec. O přízeň poroty i diváků budou celebrity usilovat s profesionálními tanečníky, jejichž jména stejně jako složení párů televize teprve oznámí.

Reklama

Na tanečním parketu se v tomto ročníku objeví herečky Marta Dancingerová a Jana Paulová, osminásobná mistryně světa v bojových sportech Martina Ptáčková, kuchařka Chili Ta a zpěvačka Lucie Vondráčková. Doplní je pět mužů.

Pětice tanečnic třináctého ročníku StarDance

„Nabídku do StarDance jsem přijala, protože bych si strašně vyčítala, kdybych to neudělala. Účast v této soutěži je takový můj malý sen. Takže rozhodnutí bylo rychlé a jasné. Věděla jsem hned, že do toho půjdu,“ prozrazuje Marta Dancingerová.

Také herečka Jana Paulová se už na tréninky i přenosy těší: „Je to výzva, která mě může vyrušit z krásné, radostné, ale přece jen už trochu rutiny natáčení a hraní divadla. Budu mít důvod uvést své tělo do nějakého pohybu, protože lenost v poslední době vítězí nad vědomím, že bych pro sebe měla něco dělat. Mám aspoň motivaci začít tělo zpevňovat. Říkala jsem si, že kdyby to měl být jen tenhle jediný důvod, má to smysl,“ sdělila Paulová.

Účast ve StarDance řadí k nejvýraznějším událostem svého života šampionka bojových sportů Martina Ptáčková. „Přiznávám, nechodila jsem do tanečních a tanec mi vůbec nic neříká. StarDance budu brát jako svůj nejtěžší zápas a tancování jako největšího soupeře. Myslím, že tanečník, který mě bude mít na starosti, si to se mnou dost užije. Bude muset být hodně empatický, trpělivý a všechno mi desetkrát vysvětlit. Ale každopádně se budu snažit,“ říká statečně Ptáčková.

O prestiži a mnohaleté oblibě mluví v souvislosti s televizní soutěží kuchařka Chili Ta. „Tanec zbožňuji, ale musím se přiznat, že i přes prvotní obrovské nadšení jsem musela přemýšlet, jestli takový závazek opravdu zvládnu. Ale právě možná kvůli té kombinaci strachu a nadšení jsem se rozhodla do toho jít. Věřím, že růst se odehrává právě v tomto průsečíku, kde před vámi stojí něco, co ve vás vzbuzuje vášeň i respekt, ale zároveň věříte, že je ve vašich silách to zvládnout,“ přiznává Chili.

Opakovanou nabídku do StarDance dostala od produkce pořadu herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. „StarDance mi už jednou cestu zkřížila. Bylo to asi před patnácti lety. V té době jsem ale zkoušela v divadle a netroufla jsem si herectví a tanec zkombinovat. No strašpytel jsem byla. A pak mi to bylo samozřejmě trošku líto, takže děkuju za druhou šanci,“ řekla Vondráčková.

Nové složení poroty

„ČT už dříve oznámila, že výkony tanečních párů bude hodnotit tříčlenná porota ve složení Tatiana Drexler, Richard Genzer,“ uvedla ČTK. Jan Tománek nahradí Zdeňka Chlopčíka.

Jan Tománek se v soutěži čtyřikrát představil jako profesionální tanečník a v porotě usedl v desáté a jedenácté řadě, Chlopčík byl porotcem ve všech předchozích ročnících.

Změna nastala i na pozici hlavního choreografa, kterou se rozhodl po několika letech opustit Marek Zelinka. Jeho místo si rozdělí choreografové Ivana Hannichová a Martin Kolda. „Pořadem mají stejně jako ve všech předchozích řadách provázet Tereza Kostková a Marek Eben,“ upřesnila ČTK.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit poprvé objevilo v Británii, kde ho BBC uvedla v roce 2004. Česká televize poprvé odvysílala StarDance o dva roky později. Soutěž patří k nejsledovanějším pořadům veřejnoprávní televize. „Loňská, dvanáctá řada StarDance oslovila téměř 4,5 milionu diváků,“ uvedla Česká televize.

Mezi soutěžícími z řad známých osobností jsou nejčastěji herci, zpěváci a sportovci, své taneční umění v předchozích ročnících už předvedli také youtuber, pekař, rybář, sportovní komentátor nebo farářka. „Loňskou řadu StarDance vyhrála herečka Darija Pavlovičová s tanečníkem Dominikem Vodičkou,“ doplnila ČTK.

Autor: Petr Ševčík, ČTK, ČT

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama