Demi Moore promluvila o odvaze a útrapách: Matka ji v dětství prodala cizímu muži

Herečka Demi Moore již mnohokrát promluvila o svém těžkém dětství. Málokdo však ví, čím vším si musela projít. Nyní se rozpovídala o tom, co je to odvaha a jak je důležitá při vypořádávání se s životními strastmi.

Reklama

Demi Moore patří mezi uznávané hollywoodské herečky. Není však známá pouze pro své filmy, z nichž jsou některé vysoce ceněny. Během dospívání poznala temnou stranu života a stálo ji velké sebezapření dostat se tam, kde je nyní. Tyto zkušenosti však utvořily její povahu a dnes se aktivně věnuje charitativní činnosti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Demi Moore (@demimoore)

Za svou podporu a nasazení nyní byla oceněna. Během galavečera v Los Angeles obdržela Cenu za odvahu od významné nadace, která se zabývá výzkumem rakoviny prsu. Při předávání ceny se zamyslela nad tím, co je to odvaha.

Doprovod na událost herečce dělala její teta, která si téměř před dvaceti lety procházela rakovinou prsu. Ve svém projevu vyzdvihla její odvahu, s níž diagnóze a následné léčbě čelila. Přiznala, že pro ni byla velký vzorem a ovlivnila její životní směřování.

„Obdivuji neuvěřitelnou odvahu, kterou moje teta projevila, když čelila své nemoci s neochvějnou vírou a nebojácností. Je mým majákem naděje. Odvaha nemá být osamělou cestou, patří ke kolektivu,“ řekla Demi Moore podle webu Marca. Cenu věnovala své tetě a přiznala, že si odnesla cenné lekce od dalších mimořádných žen, které v průběhu let potkala. „Tato cena je svědectvím o sesterství pozoruhodných žen, které mě naučily skutečnému významu odvahy,“ řekla herečka.

Hereččina slova zarezonovala veřejností a obrátila pozornost k jejímu životu, který jí uštědřil nejednu těžkou zkoušku. Již mnohokrát promluvila o svém děsivém dětství a špatném vztahu s rodiči. Největší traumatizující událost se stala, když jí bylo 15 let. Odhalila, že ji matka, která byla závislá na drogách, prodala muži za 500 dolarů. Ten ji následně sexuálně zneužil.

„Bylo to znásilnění. A zničující zrada odhalená krutou otázkou: Jaký je to pocit být prodána svou matkou za 500 dolarů?“ napsala Moore ve svých memoárech Inside Out.

Nevěřila však, že by ji její matka opravdu prodala nějakému muži jako sexuální objekt. Připustila však, že svůj podíl na celé události měla. „Nemyslím si, že to byla přímočará transakce. Ale přesto mu umožnila přístup ke mně a vystavila mě nebezpečí,“ řekla v rozhovoru pro ABC News s Diane Sawyerovou.

Záhy po tomto incidentu odešla z domova. Přestože si vybudovala nový život a úspěšnou kariéru, na některé činy nikdy nezapomněla. Během své cesty uzdravení svoje traumata přijala a pozornost celé roky věnuje lidem, kteří prošli podobnými zážitky. V roce 2009 založila organizaci Thorn, která bojuje proti sexuálnímu zneužívání dětí. Herečka mnohokrát ukázala, jakou silou a odolností oplývá. Inspiruje ostatní a snaží se šířit povědomí o důležitých tématech, aby nabídla zázemí lidem, kteří se pomoc bojí vyhledat.

Těžké dospívání se však podepsalo na vnímání vztahů, neboť v milostné sféře nebyla příliš úspěšná. Poprvé se provdala již v 18 letech za Freddyho Moorea, avšak jejich manželství bylo již od počátku špatným krokem. Cíleně ho podvedla těsně před svatbou. „Noc předtím, než jsme se vzali, jsem místo toho, abych si připravovala svůj slib, volala klukovi, kterého jsem potkala na natáčení filmu. Vykradla jsem se ze své vlastní rozlučky se svobodou a šla do jeho bytu,“ uvedla Moore dále ve svých pamětech.

Ani druhé manželství s Brucem Willisem, s nímž má tři dcery, nevydrželo. V průběhu let se z nich ale stali velmi dobří přátelé a Moore ho oddaně podporuje, zatímco čelí těžké diagnóze.

„Zpočátku to nebylo snadné, ale podařilo se nám posunout „srdce“ našeho vztahu, srdce toho, co vytvořilo naši rodinu, do něčeho nového, co dívkám poskytlo láskyplné a podporující prostředí tvořené oběma rodiči,“ popisovala Demi období rozvodu, které bylo sice náročné, ale rovněž nečekaně zajímavé. Ačkoliv se rozešli, stále tvořili rodinu – ona byla matkou na plný úvazek a Willis pracoval.

„Zažila jsem nejkonvenčnější rodinnou dynamiku, jakou jsem v těch letech mohla poznat. To, že Bruce už nebyl můj manžel, bylo irelevantní, protože byl aktivním otcem mých dětí. Cítili jsme se propojenější než před rozvodem,“ dodala Demi Moore.

Na lepší časy se blýskalo, když se provdala za výrazně mladšího Ashtona Kutchera. Jejich manželství trvalo od roku 2005 až do roku 2013. Tuto dobu popisovala jako nejšťastnější ve svém životě. Láska však vyprchala a Kutcher dnes tvoří rodinu s herečkou Milou Kunis.

Autor: Pavla Krejčí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama