Thermonator: V USA uvedli do prodeje děsivého robotického psa s plamenometem

V USA, trhu s technologiemi všeho druhu, je nyní možné zakoupit robotického psa vybaveného silným plamenometem. Hračku s děsivým jménem Thermonator lze online pořídit za méně než 10 tisíc dolarů. Tento fakt jasně ilustruje, jak mohou být důsledky takových technologií nebezpečné.

Reklama

Společnost Throwflame, se sídlem v Ohiu, uvedla na trh svůj nejnovější výtvor – Thermonator. Jedná se o děsivého robotického psa s plamenometem, který lze zakoupit online za cenu 9 420 dolarů (zhruba 223 tisíc Kč). „Navzdory svému hrozivému vzhledu je Thermonator legální ve všech státech USA s výjimkou Marylandu,“ uvedla společnost Throwflame na svém webu.

Thermonator, který váží 17 kilogramů, je zobrazen v akci na ukázkovém videu, jak běží lesem a vystřeluje 10metrové plameny z vylepšeného plamenometu na svých zádech.

Společnost Throwflame se hrdě hlásí k tomu, že je nejstarším výrobcem plamenometů v USA. V roce 2015 společnost představila první komerčně dostupný plamenomet schopný vrhat plameny až na vzdálenost 15 metrů.

Plamenomety zůstávají v USA téměř neregulované. To znamená, že si je může koupit kdokoli bez nutnosti prověrky nebo čekací doby, jak zdůrazňuje společnost.

Thermonator je podobný běžným čtyřnohým robotům. Na jeho zádech je integrována technologie plamenometu společnosti Throwflame. Je vybaven kamerami a senzory pro autonomní navigaci a zaměřování cílů.

Přestože je robot ovládán na dálku, vyvolává obavy veřejnosti, což vede uživatele sociálních sítí k vyjadřování pochybností o jeho zákonnosti a potenciálních nebezpečích.

Pokud jde o předpisy, americký stát Maryland je jediný, který plamenomety zakazuje, zatímco Kalifornie vyžaduje povolení k jejich vlastnictví. Maryland ukládá tvrdé tresty, včetně pokuty 250 tisíc dolarů a až 25 let vězení za držení nebo používání plamenometu.

Navzdory předchozím legislativním pokusům o regulaci plamenometů podobných útočným puškám, se v USA takové snahy setkaly s odporem.

Už samotná myšlenka, že by někdo z našeho bezprostředního okolí mohl vlastnit robota vybaveného nebezpečným plamenometem, je naprosto děsivá.

Autor: Jan Votruba.

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama