ESA: V noci proletí asteroid blízko Země

Asteroid o velikosti tří metrů a s rychlostí 14,4 kilometru přeletí za jedinou vteřinu celou Austrálii. Stane se to přesně v půl deváté našeho času, uvádí Evropská kosmická agentura (ESA).

Reklama

„Koordinační středisko vydalo pro tento asteroid informační list,“ uvádí Evropská kosmická agentura.

Dnes večer budou mít všichni astronomové o zábavu postaráno. Většina z nich bude sledovat třímetrový asteroid s označením 2024 GJ2, který podle ESA proletí kolem Země rychlostí 14,4 kilometru za vteřinu.

Vzdálený bude prý pouhých 12 320 kilometrů od Země.

Astronomové zdůrazňují, že se to stane v půl deváté večer našeho času. I přesto, že poletí asteroid tak blízko, není možné, aby došlo ke střetu. Asteroid však poletí v takové vzdálenosti, v jaké běžně létají satelity na oběžné dráze.

Podle astronomů ale dojde k tomu, že bude výrazně ovlivněna oběžná dráha kolem Slunce. „Prozatím nevíme, jak,“ uvádí ESA.

Astronomové tvrdí, že to zjistíme až poté, co zaznamenají novou trajektorii.

Autor: Nikola Strnadová.

Diskuze Vstoupit do diskuze
Přidat na Seznam.cz
Zakládáme si na tom, aby NašeTéma.cz bylo místem bezpečné diskuze. Přidávání komentářů do diskuze je proto dostupné pouze s účtem na Seznam.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali překlep, nesrovnalost či chybu, neváhejte nám, prosím, napsat na email: tym@nasetema.cz. Děkujeme!

Reklama
Reklama
Reklama