Příběh sériové vražedkyně, která ze svých obětí vyráběla mýdla a koláčky

Leonarda Cianciulli nebyla typickou ženou středního věku. Na první pohled byste o ní řekli, že byla laskavou a soucitnou osobou, jednalo se však o velmi krutou vražedkyni, jejíž příběh bychom měli znát.

REKLAMA

„Leonarda Cianciulli se narodila 18. dubna 1894 ve městě Montelle, které tehdy spadalo pod Italské království,“ uvádí The New York Times. Už v mladém věku se chtěla dvakrát zabít. Ve svých 23 letech si Leonarda vzala matričního úředníka. Její matka jí našla jiného muže, a proto byla s tímto sňatkem velmi nespokojená. Později se nechala Cianciulli slyšet, že ji kvůli tomu matka proklela.

O 4 roky později se s manželem přestěhovala do jeho rodného města, kde byla Leonarda odsouzena a následně uvězněna pro podvod. Po tom, co ji propustili z vězení, se manželé opět stěhovali. Nakonec se usídlili v městě Correggio, kde si Cianciulli otevřela malý obchůdek. Okolí ji velmi uznávalo a všichni si ji oblíbili.

V průběhu manželství Leonarda sedmnáctkrát otěhotněla. Tři děti potratila, dalších deset zemřelo ještě v mládí. Z toho důvodu velmi silně ochraňovala zbývající čtyři. Bylo to také z toho důvodu, že dostala varování od věštkyně. Ta jí řekla, že všechny její děti zemřou ještě v mládí. Cianciulli prý navštívila také jednoho Roma, který se věnoval čtení z ruky. Řekl jí, že na pravé ruce vidí vězení, na té druhé kriminál.

Jeden otřesný nápad

Jednoho dne Leonardě oznámil její nejstarší syn Giuseppe, že chce narukovat do armády po vypuknutí druhé světové války, napsala na svůj LinkedIn účet Keerthi Charan. Většina lidí se domnívá, že kvůli tomu přišla Ciaciulli o rozum. Bylo pro ni nesmírně bolestivé, když si představila, že by se její nejoblíbenější dítě mohlo dostat do bezprostředního nebezpečí. Leonarda cítila neskutečnou bezmoc, a tak ji napadla opravdu příšerná myšlenka.

[seznam-ads id="13661"] [seznam-ads id="5153"]

Nakonec si usmyslela, že když bude pravidelně přinášet lidské oběti, bude se jednat o ten nejlepší způsob, jak zajistit bezpečí dětí. Až poté začala doufat a věřit, že se její milovaný syn vrátí z války živý a její ostatní děti budou v bezpečí.

První vražda

Leonarda měla, co se vybírání obětí týče, strategii. Došla k závěru, že u starších a nezávislých žen bude menší pravděpodobnost, že je někdo bude hledat. Všechny tyto ženy chtěli žít své životy mimo Correggio, což bylo pro Leonardu ideální. Její první obětí se stala svobodná žena Faustina Setti.

Faustina neměla žádné blízké příbuzné, a tak se Cianciulli domnívala, že by Faustina mohla zmizet a nikdo by si toho nevšiml. Leonarda nalákala Faustinu pod falešnou záminkou, že jí našla potenciálního manžela. Tento muž se ale nenacházel v jejich vesnici, ale ve velkoměstě Pola. Leonarda ještě musela Faustinu přesvědčit, aby o tom s nikým nemluvila.

Ještě před odjezdem zaplatila Faustina Leonardě velký obnos peněz za její služby. Jednalo se o celoživotní úspory, které by dnes odpovídaly téměř 9.500 dolarům. Na oslavu dobrého obchodu podala Faustině sklenici vína, která byla otrávená. Po napití Faustina brzy omdlela.

[seznam-ads id="5153"]

Poté ji Leonarda udeřila sekerou a mrtvolu odtáhla do komory, kde ji rozsekala na devět kousků. Všechnu Faustininu krev dala do velké pánve a čekala, než vychladne.

Kdo si dá koláčky podle Leonardy?

Leonarda sušila krev Faustiny v peci a následně ji rozemlela na prášek. Ten dala dohromady s moukou, vejci a cukrem a vzniklo tak těsto, ze kterého připravovala čajové koláčky. Tyto koláčky pak nabízela nic netušícím hostům i členům své rodiny. Leonarda společně s dětmi a sousedy pojídala Faustinu několik dní.

Jedna vražda však byla Leonardě málo. Asi se domnívala, že je potřebná další ochrana jejích dětí. Nebo ji začalo zabíjení lidí v tomto okamžiku bavit.

Francesca hledala zaměstnání

Leonarda narazila na Francescu Soavi, která si hledala práci. V jedné škole jí Cianciulli nabídla práci, která byla přesně pro ni. Ani Francesca nesměla o této nabídce nikomu říct. Také musela Leonardě zaplatit stejnou částku a bohužel ji potkal úplně stejný osud.

Operní pěvkyně Virginie

Třetí obětí se stala Virginia Cacioppo, uznávaná operní pěvkyně s krásným hlasem. O tom, že se jednalo o vynikající sopranistku, svědčil i fakt, že zpívala na jevišti Piaza della Scala. I v jiném ohledu byla vynikající. Podle Leonardy chutnala velmi sladce. Z jejího těla dokonce vyráběla Cianciulli skvělé mýdlo. Právě proto dostala přezdívku „výrobkyně mýdla z Correggia“.

Vyšetřování a soud

„Albertině Fantiové, švagrové Virginie, její náhlé zmizení nedalo spát a své podezření oznámila policejnímu komisaři,“ zmiňuje Wikipedie. Albertina tvrdila, že Virginii naposledy viděla vcházet do domu Leonardy. Policista okamžitě zahájil vyšetřování a brzy Leonardu zatkl. Až poté, co podezření padlo na jejího oblíbeného syna Giuseppeho, se Leonarda ke všem vraždám přiznala. Následně policii poskytla podrobný popis toho, co udělala, aby vina dál nespočívala na synovi.

V roce 1946 byla odsouzena za vraždu na třicet let odnětí svobody. Zůstala zcela bez výčitek. Zemřela 15. října 1970 v ženském vězení na mozkovou apoplexii. V Kriminologickém muzeu v Římě je vystaven hrnec, ve kterém Cianciulli vařila své oběti. O Leonardě byla uvedena také temně komická hra nesoucí název Láska a kouzla v maminčině kuchyni.

Autor: Nikola Strnadová – NašeTéma. Zdroje: The New York Times, Horrores Revelados.

Diskuze Vstoupit do diskuze
[seznam-ads id="4937"] [seznam-ads id="4946"]
Přidat na Seznam.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA